Održan 1.Okrugli stol programa DANAS

U ponedjeljak, 13.svibnja održan je 1.Okrugli stol programa DANAS na kojem su sudjelovali predstavnici partnerskih organizacija Hrvatski Zavod za socijalni rad Split i Udruge Liberato, suradničke organizacije Udruge Srce, pravobraniteljica za osobe s invaliditetom te predstavnica Splitsko-dalmatinske županije.

Unatoč činjenici da je aktivnim sudjelovanjem u programu ojačano socijalno uključivanje slijepih osoba, omogućeno im kvalitetno provođenje slobodnog vremena, usvajanje novih znanja i vještina, kreativno izražavanje, sklapanje novih i jačanje postojećih prijateljstava i poznanstava, iz Županijske udruge slijepih Split zaključuju kako i dalje nedostaje stručna podrška psihologa i rehabilitatora.

Sudionici Okruglog stola aktivno su sudjelovali u raspravi o navedenoj problematici te su definirane smjernice za daljnje djelovanje i mogućnosti rješavanja navedenog problema.